Pazartesi , 25 Eylül 2023

1200 Kredi Notu İle Kredi Çekme

1200 kredi notu ile kredi çekme imkânı bankalara göre değişiklik göstermekle beraber oldukça yüksek bir puan olduğu için birçok kişinin kredi kullanma şansını arttırır. Hepimiz ihtiyaçlarımızı karşılamak veya ev gibi gayrimenkulleri satın almak ve benzeri nedenlerle kredilere ihtiyaç duyuyoruz. Krediler sayesinde istediklerimizi uzun dönemde ödeyerek alabilme imkanına kavuşuyoruz. Ancak hepimizin kredi talepleri olumlu yanıt alamıyor. Kimimiz yüksek miktarda krediler alabilirken kimilerimiz ise kolayca az miktarda da olsa kredi alamıyoruz.

Buna neden olan durum ise kredi notu olarak tabir edilen bireysel risk raporlarımız. Bankalar bizleri ödemelerimiz ve para akışımıza göre raporluyor. Ardından kredi notumuz belirleniyor. Kredi notumuz yüksek ise bankalar tarafından kısa zamanda kredi talebimize dönüş yapılmakta. Ancak düşük kredi notuna sahip isek kredi almamız genellikle mümkün olmamakta. Kredi notu 1200 olan kişiler ise orta risk grubunda olduğundan kredi alıp alamayacakları konusunda merak içinde kalıyor.En Yüksek KBB Puanı Kaç Olabilir?

KBB puanları ödemelerinizin düzenine ve nakit akışınızın fazlalığına göre yükselebilmekte. Özellikle kredi kartı kullanan ve ödemelerini düzenli şekilde yapan kişilerin kredi notlarının yükselme hızı oldukça yüksek. Peki en yüksek kbb puanı kaç olabilir diye sorulacak olursa cevap 1900 olabileceğidir. Çünkü kredi notları sıfır ve bin dokuz yüz arasında değişir. 1900 kredi skoruna sahip kişiler bankalar tarafından güvenilir olarak görülür. Peki kredi notu ile kredi çekme için notunuz kaç olmalı?

Kredi Puanı En Az Kaç Olmalı?

Kbb puanı yükseldikçe kredi alma ihtimalinizin arttığı düşünüldüğünde belli bir kredi notu hedeflememek önem kazanmakta. Mümkün olan en yüksek kredi notuna ulaşmak kredi alma ihtimalinizi güçlendirecektir. Örneğin 1300 kredi notu ile kredi çekme ihtimaliniz vardır ancak bankanın kredi talebinizi onaylayacağı kesin değildir. Kredi skoru 1200 olması durumu gibi riskli bir durumdansa işinizi garantiye almak önemlidir. Ancak kredi notu 1500 civarında veya daha üzerinde olan kişilerin yüksek ihtimalle kredi talepleri onaylanacaktır. Ancak daima daha yüksek kredi notunun hedeflenmesi gerektiğini tekrar belirtmek gerekir.

Kredi Almak İçin Gereken Puan

Kredi almak için gereken puan tahmini bir şekilde cevaplanabilir. Çünkü bankaların değerlendirmeleri ve sonuçlandırmaları farklılık gösterir. Bu sonuçlandırmalar aynı bankalarda zamana göre de değişebilir. Ancak yukarıda da belirttiğimiz üzere 1500 ve üzeri kredi puanlarında kredi alma ihtimali yüksek olacaktır. Fakat 1500 kredi notu altında da kredi alabilen kişiler vardır. 1400 puana kredi veren bankalar olduğu gibi 1300 kredi notu ile kredi çekme işlemi de mümkündür.

Kredi Notu 1000 Üzeri İse Ne Olur?

Kredi notunuz 1000 veya üzeri ise iki durum mümkündür. 1000-1400 arasındaki kredi notları düşük riskli gruplar içerisinde olduğundan kredi çekme ihtimali olan gruptur. Ancak bankalar bu gruplarda kararsızlık yaşadıklarından kredi almamaları da mümkündür. 1900 kredi skoruna yaklaştıkça bankaların kredi verme ihtimalleri de artar. Bu nedenle kredi notu en yüksek skora yaklaştırılmaya çalışılmalıdır. 1000 kredi skoru altında ise kişilerin kredi alma ihtimali çok düşüktür.  1400 kredi notu ile kredi çekme çok daha kolay olacaktır.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Ödeme Güvenliği

Ödeme güvenliği, son yıllarda artan çevrimiçi işlemlerle önem kazanmıştır. Bu nedenle, ödeme işlemlerini daha güvenli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir