Pazartesi , 25 Eylül 2023

Devlet Kepçe Kulak Ameliyatı Ücretini Karşılıyor mu?

Hemen olmasa da ilerleyen dönemde kulak estetiği yaptırma ihtiyacınız olabilir. Bu estetiğin yaptırmasında yaş problemi yok. Fakat doğuştan kulak estetiğine ihtiyacı olan çocukların bu ameliyatı yaptırması 5-6 yaşından itibaren yapılıyor. Kulak estetiğinde en çok yapılan işlem ise halk dilinde kepçe kulak diye tabir edilen husus. Bu manada kepçe kulak ameliyatı öncesi ve sonrası ile maddi açıdan ne kadar ücret ödeyeceğinize kadar bir takım soruları beraberinde getiriyor. Güncel kulak estetik ameliyat ücretleri ne kadar diye soracak olursanız oldukça karışık cevaplar alabilirsiniz. Devlet Kepçe Kulak ameliyatı ücretini karşılıyor mu? Devlet Hastanelerinde kepçe kulak ameliyatı yapılıyor mu? SSK kulak estetiğini karşılar mı gibi sorular ise maddi açıdan merak ettiklerimiz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Ücretini Nasıl Öğrenirim?

Doğuştan meydana gelen kulağın dışa doğru açılması ilerleyen dönemlerde çocuklarda ve kişilerde özgüven yetersizliğine neden oluyor. Bu durumda kişi ve çocuğun ebeveynleri de bu kulağı ameliyat ile düzeltme yoluna gidiyor ki bunun da bir bedeli bulunuyor. Kulak estetiğinin yaptırılmasından uzman hekimlerden destek alınmalı. Nitekim tek kulak iki kulak ameliyatı yapılması fiyatları etkilerken yapılacak operasyonda önem arz ediyor. Bu manada kepçe kulak estetik ücretini öğrenmek için mutlaka hastanede muayene olunması gerekiyor.

Kepçe Kulak Estetiği Ücreti Ne Kadar?

Türkiye’de faaliyette olan hastaneler yasal olarak yaptıkları işlemlere, muayenelere ve ameliyatlara dair ücret bilgilerini internet sitesinden yayınlayamıyorlar. Buradan yayınlamaları da ticari açıdan uygun olmaz. İletişimle geçseniz dahi sizlere bu aşamada kulak ameliyatı ve diğer operasyonlar hakkında ücret bilgisi veremezler. Nitekim doktoruna muayene olunması yapılacaklar hakkında bilgi edinildikten sonra sizlere net ücretler hakkında bilgi verilmesi gerekir.

Devlet Hastanelerinde Kulak Estetiği Yapılıyor mu?

Devlete bağlı hastanelerde kulak ameliyatları ve buna benzer operasyonlar yapıldığını biliyoruz. Bu aşamada operasyonu yapan doktorun kararı önemli ki bazı yaşlara kadar olan çocuklarda ücretsiz yapıldığı da bilinenler arasında. Fakat yapılan operasyonun kalitesini araştıran bir kesimden bahsetmekte mümkün. Özel hastaneler devlet hastanelerinde yapılan bu operasyonların kendi lehine çevrilmesi için ellerinden geleni yapıyorlar. Hani reklam, ilan vb. Fakat teknik olarak bakıldığında SGK kurumu sizlerin kulak estetik ameliyatı ücretini karşılama yoluna gitmez. Çünkü SGK hiçbir hastane ve klinik ile kulak ameliyatı ve estetiği ile ilgili anlaşma yoluna gitmiyor. Bu anlaşmaya gitmiş olsaydı zaten özel hastanelerde yaptıracağınız operasyonların bir kısmını da devlet karşılamış olurdu.

Tamamlayıcı Sigortalarda Kepçe Kulak Estetiği Geçiyor mu?

SGK kaydı olanların anlaşması olmamasından dolayı kepçe kulak estetiklerinin ücreti devletçe karşılanamıyor. Burada özel yapılan işlem söz konusu. Kişiye özel olduğu için yaptırmış olduğunuz tamamlayıcı sigorta hizmeti de kulak ameliyatlarınızın ücretini karşılamazlar. Daha çok hastalık olması, kişinin rahatsız olması gerekiyor ki bu gibi sigortalar sizlerin masraflarını karşılasın. Yani estetik oluşu nedeniyle ücreti kendi cebinizden çıkması gerekir.

Kısaca değinecek olursak devlet hastanelerinde kulak estetiği ameliyatı yapılmaz ve özel hastane ile kliniklerde yapılan estetik ameliyatlarının ücretlerini de SGK dolayısıyla da devlet karşılamaz. Burada estetik kişiye özeldir ve hastalık olarak kabul edilmediğinden devlet bu ücretleri karşılama yoluna gitmezler.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Kredi Notu Öğrenme SMS 2023

Kredi notu öğrenme, belirli dönemlerde herkesin ihtiyaç duyduğu kullanılabilir kredi limitini öğrenme amacıyla yapılan sorgulamadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir