Pazartesi , 25 Eylül 2023

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2023

Bir işte çalışmayıp  ev ekonomilerine destek olan üretken ev hanımları, birçok sektörde desteklenirken bu sektörlerden biri de bankalardır. Ev hanımlarına kredi imkanı veya kredi kartı kullanım olanağı sağlayan birçok banka mevcut. Her bankanın bu bankacılık hizmetlerinden faydalanmaları için ev hanımlarına belirli prosedürler sunduğu da unutulmaması gereken detaylardandır. Bu şart ve prosedürler dahilinde ev kadınlarına kredi veya kredi kartı hizmeti almaları diledikleri bankalar üzerinden mümkün hale gelecektir. İşte ev hanımlarına kredi ve kredi kartı hizmeti sunan bankalar ile ilgili tüm detaylar…

Ev Hanımları Kredi  Çekebilir Mi?

Ev hanımları, gelir belgesi başta olmak üzere birçok belgeyi temin edememesi nedeniyle ev hanımları kredi çekebilir mi şeklinde araştırmalarda bulunabilmektedir. Bankaların talep ettikleri gerekli koşulların sağlanması halinde ev hanımları da elbette kredi çekme olanağına dahil edilmektedir. Bu kredi taleplerinin onaylanması için ev hanımlarına ihtiyaç kredisi gibi farklı kredi çeşitlerini bankalar kendi mevzuatlarına göre düzenleyerek  vatandaşlarla paylaşmaktadır. Son güncellemeler dahilinde birçok mevzuat ve politika sayesinde 18-80 yaş aralığındaki herkes kredi imkanlarından faydalanabimektedir.

Ev hanımları bankalar için çalışmayan ve gelir belgesi olmayan kişi kategorisinde değerlendirilirler. Bu nedenle başvuru yapacak ev hanımları bu kategori üzerinden başvurularını gerçekleştirmeliler. Özellikle daha önce krei çekmiş  ve geri ödeme döneminde aksilikler yaşayarak kredi notu düşüklüğü yaşayan ev hanımları bu prosedürlerde biraz daha zorlanabilmektedir. Tüm bu  şartlar değerlendirilerek bankalardan çeşitli krediler talep  edilebilir.

Ev Hanımlarına Kredi  Veren Banka

Ev hanımlarına gelir  belgesiz kredi veren bankalar, kendi mevzuatları dahilinde çeşitli şartnameler düzenleyerek kredi tutarı gibi durumları belirlemektedir. Özelllikle çalışmayan ve evine destek olmak isteyen ev hanımlarına kredi veren banka seçenekleri son dönemde ciddi bir artış gösterdi. İhtiyaçların artışını da göz önünde bulunduran bankalar, kredi imkanlarını genişletmeyi tercih ederek ev hanımlarına da imkan sağlamanın önünü açmışlardır. SGk kurumuna bağlı olarak çalışmayıp gelir belgesine sahip olmayan ev hanımları için genel şartlar şu şekildedir;

 • Kredilerin vadesinin uzun olmayacağı şartı ile birlikte ev hanımlarından ipotek gösterilmesi istenmektedir. Bu ipotek tapusu ortak ise eşinizden de yazılı onay beyanı talep edilecektir.
 • Kayıtlar üzerinde hergangi bir idari yada yasal takibin olmaması gereklidir.
 • Aylık gelir gösterenler için kredi taksitlerinin bu gelirin yarısını geçmiyor olması gerekir.
 • Daha önce kredi çekmiş iseniz kredi notunuzun düşük olmaması şartı aranır.
 • Ek gelir beyanında bulunmanız bazı bankalarca talep edilmiyor olsa da bu belgeleri ibraz edebilmek kredi alma işlemlerinizi yükseltecektir.
 • Temiz sicile sahip, belirli ve düzenli geliri olan kefil göstermeniz de bazı bankalarca talep edilebilmektedir.

2022 yılında ev hanımlarına kredi imkanı sağlayan bazı bankaların şartları ise şu şekilde belirlenmiştir;

Denizbank Ev Hanımları İhtiyaç Kredisi

 • Özel ev hanımı paketi ile imkanlarını aktaran Denizbank, en fazla 12 ay vadeli kredi temin etmektedir.
 • Bu kredi miktarının azami üst limiti 10  bin TL olarak belirlenmiştir.
 • Gelir belgesi olmayan ev hanımlarından kredi başvurusu esnasında teminat talep edilebilmektedir.
 • Eş veya yakın tanıdık olan kişi veya kişilerin kefil olması istenebilir.
 • Mobil uygulama, internet bankacılığı ve şubeler üzerinden ilk müracaatlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Şekerbank Ev Hanımları Kredisi

Ev hanımları için düşük faiz oranı ile 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi imkanı sunan Şekerbank, özellikle evden geçim sağlayan ev hanımlarına uygun imkanlar hazırlamaktadır. 25.000 TL’ye kadar bireysel ihtiyaç kredisi sunan Şekerbank, ev hanımlarına kredi veren bir diğer banka seçeneğidir.

Akbank Ev Hanımları Kredisi

Sigortasız ve çalışmayan ev hanımlarına 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi imkanı tanıyan Akbank, hesap açtığınız  ve kredi sicil notunuzun yeterli seviyede olduğunu kanıtladığınız takdirde kolaylıkla ihtiyaç kredisi tanımlayabilmektedir. Mobil uygulama, internet bankacılığı ve şube üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Halk Bankası Ev Hanımları Kredisi

Ev hanımlarına özek kredi açan Halk Bankası, bu kredi seçeneğinni “Özel Kredi” kategorisinde değerlendirmektediir. 15.000  TL’ye kadar değişen çeşitli kredi seçenekleri ile 36 aya kadar vade imkanından faydalanabilirsiniz.

ING Bank Ev Hanımları Kredisi

Ev hanımlarına kredi  veren bir diğer banka olan ING Banks, 36 ay vadeli geri ödeme seçeneği ile 50.000 TL’ye kadar kredi tanımlayabilmektedir. %1,35 olarak belirlenmiş uygun faiz oranıyla kolayca kredi talep edebilirsiniz.

CEPTETEB 3 Ay Ertelemeli Ev Hanımları Kredisi

Çalışmayan ev hanımlarına 3-36 ay aralığındaki vadelerle kredi  veren TEB Bankası, mobil uygulama üzerinden kolayca müracaat kabul etmektedir.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Banka

İhtiyaç kredisi gibi imkanların dışında ev hanımlarına kredi kartı veren banka seçenekleri de mevcuttur. 2022 yılı ile bilrikte ev hanımlarına kredi kartı başvurusu olanağı sunan bankaların listesi şu  şekildedir;

 • Halkbank
 • Akbank
 • Garanti Bankası
 • Enpara
 • Ziraat Bankası
 • İş Bankası

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

1200 Kredi Notu İle Kredi Çekme

1200 kredi notu ile kredi çekme imkânı bankalara göre değişiklik göstermekle beraber oldukça yüksek bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir