Pazartesi , 25 Eylül 2023

Hat Üzerine Kredi Nasıl Alınır?

Kredi çekmenin birçok yolu olması nedeniyle artı her anımızda yanımızda olan telefon ve hatlarımız üzerinden de kredi çekilip çekilmediği merak edilmektedir. Hat üzerine kredi çekme, direkt olarak sunulan bir kredi sistemi değildir. Bu sistemin genel tanımı, hattınız üzerinden nakite çevirerek kredi almaktır. Genellikle istisnai bir durum olmadıkça kredi puanınız gibi kriterlerin de önemi oldukça düşüktür. Yani hattınızın üzerinden cihaz alım satımı gerçekleştirerek nakit para sağlamanız mümkün hale gelmektedir. Peki hat üzerine kredi nasıl alınır?

Türk Telekom Faturalı Hat Üzerine Kredi Çekme

Hat üzerine kredi çekme durumu, faturalı hatlar için geçerlidir. Türk Telekom faturalı hat üzerine kredi çekme işlemi de son dönemde gelişen ve oldukça büyük bir kitleye ulaşan bir uygulamadır. Türk telekom faturalı hat üzerinden 500 TL’den 20.000 TL’ye kadar ulaşabilen nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Faturalı hat üzerine kredi çekme işlemi dahilinde Apple, General Mobile, Huawei, Samsung, Apple, Oppo, LG, Xiomi gibi markaların cihazları ile alım-satım yapabilirsiniz. Türk telekom faturalı hat üzerinden kredi çekebilmek yani alım-satım yapabilmek için Türk Telekom mağazalarına giderek gerekli bilgileri alabilir ve puan birikimlerinizi sorgulayabilirsiniz. Türk Telekom faturasız hat sahibi olanların, bu imkandan faydalanmaları mümkün değildir. Bu durumun istisnası olmadığı gibi her ay düzenli şekilde bakiye yükleme taahhüdü de verseniz, herhangi bir işlem yapılmayacaktır.

Turkcell Hat Üzerine Kredi Çekme

Turkcell hat üzerinden kredi çekme işlemi, ortalama 3.000 ile 10.000 TL arasında yükselebilmektedir. Telefon hattı üzerinden kredi yani cihaz-alım satımı yaparak 3-6-9-12 ay taksitler ile geri ödeme gerçekleştirebilir veya cihazı nakite dönüştürerek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bilinen birçok marka cihaz ile tüm işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Detaylı bilgi ve sorgulamalar için Turkcell mağazalarına giderek müraacatlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Hat Üzerine Kredi Türk Telekom

Hat üzerine kredi Türk Telekom şirketi prosedürüne göre bazı şartları karşılamanızı talep edebilmektedir. Bu şartlar;

  • Bulunduğunuz operatörde minimum 6-12 ay aralığında kullanım gerçekleştiren faturalı hatta sahip olunması,
  • İşlemi sağlayacak kişinin adına kayıtlı faturalı bir hat olması,
  • Söz konusu hat faturasının 2 yıldır kullanılıyor olması,
  • Minimum 6 aydır aynı hattın kullanılıyor olması,
  • Başka bir operatöre dair herhangi bir borcunuzun olmaması,
  • Daha önce kullandığınız herhangi bir hattın kara listede yer almaması,
  • Bir internet aboneliğinin 2 yıl ve üzeri süredir devam ediyor olması,
  • 2 yıl süre ile ev ve iş telefonu üzerinden abonelik sahibi olunması

şeklindedir. Bu şartları sağladığınız takdirde, birçok marka cihaz alım-satımı gerçekleştirerek nakit ihtiyacınızı kredi yöntemiyle sağlayabilirsiniz. Bu şartların sağlanmaması durumunda hat üzerine kredi çekme ve cihaz alım-satımı gerçekleştirmek neredeyse imkansızdır. Detaylı bilgi almak ve puan sorgulamak için operatör mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

1200 Kredi Notu İle Kredi Çekme

1200 kredi notu ile kredi çekme imkânı bankalara göre değişiklik göstermekle beraber oldukça yüksek bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir