Pazartesi , 25 Eylül 2023

İhtiyaç Tüketici Kredisi Çeşitleri

Bankalar kredi kullandırırken bunları türlerine göre sınıflandırarak karışıklığında önüne geçmiştir. Her ihtiyaca hitap edecek şekilde ihtiyaç kredisi türleri mevcut olmakla birlikte bunlar türlerine göre çeşitli avantajlar ve dezavantajlarda içermektedir.

İhtiyaç kredileri çeşitlerinden en çok tercih edileni nakit kredisidir tahmin edileceği üzere. Genelde 60 aya varan vadelerle kullandırılır. İpotekli ihtiyaç kredisi ise bir taşınmazın yani gayrimenkulun ipotek altına alınıp en fazla 120 ay vadeli sunulan kredi hizmeti türüdür.

Ailelerin en çok tercih ettiği kredi çeşitlerinden biri de eğitim kredisidir. Çocuklarının genellikle üniversite hayatı boyunca harcamalarına destek olacak şekilde kullanılan bu kredi 60 aya kadar vadeli olabilmektedir. Diğer bir tür aile kredilerinden biri de beyaz eşya yenilemek veya yenisini almak için verilen eşya kredisidir.

Yeni evleneceklere özel olarak genellikle yaz aylarında bankalar tarafından pek çok kampanya seçeneği sunan evlilik kredisi de en çok tercih edilen kredi türlerinden biridir. Ve yine genellikle yaz mevsimine uygun olarak kullanılan diğer bir kredi türü ise tatil kredisidir. Uzun vadelere kadar yayılan bu kredi türünün de hayli potansiyeli yüksek olduğunu bilinen bir gerçek.

Karşılaşabileceğimiz olumsuz tıbbi durumlar için de sağlık kredileri hizmetimize sunulmuştur. Gideri yüksek olabilecek olumsuz bir sağlık durumunda ilgi gören cinsten tüketici kredileri türü olması ve uygun ödeme koşulları sunması sağlık kredisini cazip kılmaktadır.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Kredi Notu Öğrenme SMS 2023

Kredi notu öğrenme, belirli dönemlerde herkesin ihtiyaç duyduğu kullanılabilir kredi limitini öğrenme amacıyla yapılan sorgulamadır. …

1 Yorum

  1. Asil Yaşayan

    Ne kadar çok kredi çeşidi varmış. Doğrusu sistem göze hoş görünmek için pek sevimli isimler koymuş bunlara 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir