Pazartesi , 25 Eylül 2023

Kredi Kartı Borcu Kaç Taksit Olarak Yapılandırılabilir?

Ülkemizde birçok kişinin bankada hesabı bulunmaktadır. Bu hesapların açılması için farklı nedenler bulunur. Bu nedenlerden biri de kredi kartıdır. Kredi kartına sahip olmak isteyen kişiler bankadan hesap açarak kredi kartını alabilirler. Fakat bu kredi kartlarının borçları mevcut olmaktadır. Bu borçlarla ilgili Bankacılık Düzenleme ve Denetleme kurumu resmi gazetede bir bildiri yayınlamıştır. Bu bildiri içerisinde tüm bankaların kredi kartı borçları kendi faiz oranları ve kar oranlarıyla ortaya konularak yapılandırma ve taksitlendirme hakkı bulunmasıdır. Yani bu bildirgeden çıkaracağımız nokta hangi kredi kartını kullanırsanız kullanın yüksek bir miktar borcunuz bulunduğu zaman bankayla iletişime geçtiğiniz takdirde yapılandırma yapmanız mümkün olmaktadır. Yapılandırma çoğu kredi kartı kullanıcısı için avantaj haline dönüşmektedir. Yapılandırma sırasında kişi düzenli bir şekilde ödeme planı oluşturulduğundan dolayı sıkıntılı dönemler yaşamadan borçlarını ödeyebilir. Borçlarınızı öderken kredi kartınızı kullanamayabilirsiniz. Bazı bankalar ödeme esnasında kartı hala açık tutarken bazı bankalar ise ödemeleriniz bitene kartınızı kullanmanıza izin vermemektedir.

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Kredi kartları ile birçok alışveriş yaparız. Karttan öderken o an ödemediğimiz için anlamasak da zamanla bu borçlar birikmeye başlamaktadır. Kredi kartı borçları bazen ödeyemeyeceğimiz duruma gelmektedir. Böyle durumlarda kredi kartlarını borç taksitlendirme yapılması en mantıklı hareket olmaktadır. Peki kredi kartı borç taksitlendirme nasıl yapılır? Bankalar bu taksitlendirmeyi yapmak için bazı şartlar koymaktadır. Her bankanın kendine ait şartları bulunur. Her banka farklı şartlar sunsa da temel ölçütte ilerlemektedir. Unutmamak gerekir ki bankalar içerisinde biriken borçları taksitlendirmek istediğiniz zaman kredi kartına sahip olan kişinin kredi notunda düşüş olmaktadır. Bunun yapılmasının sebebi ise borçlanma sisteminde batık vermek istememeleridir. Kart borcunuzu taksitlendirme yaptıktan sonra kartınızı tekrar kullanamayabilir. Bazı bankalar borçlar bitene kadar kartların kullanımını kapatmaktadır.

Kaç Aya Kadar Taksit Yapılır?

Bankalar kredi kartlarını taksitlendirme ve yapılandırma yapmaktadır. Peki bu borçların yapılandırmaları kaç taksit oluyor? Bankalar içerisinde yapılan bu işlemde 48 aya kadar yapılandırma ve yapılması mümkün olmaktadır. Ancak taksitlendirme ise 12 ay yapılır. Bu iki unsurun karışmaması gerekmektedir. Kredi notunuzun yükseltmeniz de oldukça önemlidir. Kredi notunuzu yükseltmek için borçlarınızın hepsini ödemeniz, herhangi bir miktar borç bırakmamanız gerekmektedir. Taksitlendirme veya yapılandırma yapmak için banka şubesine giderek işlemlere başlamanız mümkündür.

Kredi Kartı Borçları Nasıl Yapılandırılır?

Bankalar kredi kartı sistemi konusunda oldukça geniş seçenekler sunmaktadır. Bu seçeneklerden biri de yapılandırmadır. Kredi kartı borcu yapılandırma işlemi çoğu insanın başvurduğu bir yöntemdir. 48 aya kadar yapılandırma yapılabilmektedir. Bu yapılandırmayla birlikte düzenli bir şekilde borçlarınızı ödemeye başlayabilirsiniz. Düzenle ödenmesi takdirinde kredi notunuzun da yükseldiğini göreceksiniz. Bu işlemlere başlamak için banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Şubeye gitmeden önce bankanızı arayarak da bilgi edinebilirsiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Kredi Notu Öğrenme SMS 2023

Kredi notu öğrenme, belirli dönemlerde herkesin ihtiyaç duyduğu kullanılabilir kredi limitini öğrenme amacıyla yapılan sorgulamadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir