Pazartesi , 25 Eylül 2023

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Günümüzde neredeyse kredi kartı kullanmayan kişi kalmamış, buna paralel olarak da kişilerin birden fazla kredi kartı sahibi olmak istedikleri görülmüştür. Kredi kartları mantıklı ve doğru bir şekilde kullanıldıklarında oldukça faydalı şeylerdir. Fakat harcamaları kontrolsüz bir şekilde yaparsanız kredi kartları korkulu rüyanız olabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız yapmanız gereken şey kredi kartı kullanırken dikkatli olmak ve ne kadar harcama yaptığınıza dikkat etmektir. Kredi kartı borcunuzun tamamını ödeyemiyorsanız bile en az asgarisini ödemeniz gerekir. Aksi halde hem kredi kartınız harcamalara kapatılır hem de kredi notunuz düşer. Kredi notunuzun düşmesi demek ileride çekmek isteyeceğiniz bir kredi için sizlere bir olumsuz cevap verilmesi demektir. Hem kredi notunuzun düşmemesi hem de daha fazla para ödememek için borçlarınıza sadık kalmanız gerekir.

Kart Borcu Ödenmediğinde Ne Olur?

Kredi kartı borcunuzun tamamını ya da asgari tutarını ödemediyseniz ve son ödeme tarihi de geçmişse artık banka sizi mahkemeye vermeye hazırlanıyor demektir. Çoğu banka bunu yapmadan önce müşterilerini defalarca uyarır ve kart borcu taksitlendirme teklif eder. Kart borcu taksitlendirme demek ödeyemediğiniz kartın borcunun birkaç taksite ayrılması ve sizlere kolaylık sağlanması anlamına gelir. Bu sayede borcunuzu ödeme konusunda fazla zorluk yaşamaz ve işlerinizi hemen halledebilirsiniz. Kartınızın borcu ödenmez, taksitlendirme yoluna da gidilmezse icralık olabilirsiniz.

Doğru Kart Kullanımı

Kredi kartları doğru bir şekilde kullanıldığında hem oldukça avantajlı hem de kullanması mantıklı olan bir araçtır. Fakat borcunu geri ödeyeceğinizi unutup harcama yapıldığında ay sonunda gelen ekstre ile tüm dengeleriniz bozulabilir. Bunun için kredi kartı alırken ya da kullanırken iki kez düşünmek gerekir. Aksi halde ciddi bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Kredi kartınızın borcunu düzenli olarak yatırmadığınız zamanlarda hem daha fazla para ödemek zorunda kalırsın hem de kredi notunu giderek düşer. Kredi notunuzun düşmemesi için mutlaka borcunuzu ödemeli, borcunuzun tamamını ödeyemiyorsanız bile asgari tutarı ödemeniz gerekir. Aksi halde kredi kartı borcunuzun yanı sıra bir de faiz borcu ödersiniz. Bu da daha fazla paranızın çıkmasına sebep olacaktır.

Kart borcunuzu yapılandırarak taksitlendirmenin yanında kredi kartı ekstre erteleme talebi yapmanız da söz konusu. Bunun için kullanmış olduğunuz kartın bankasının şartları önem arz ediyor.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Kredi Notu Öğrenme SMS 2023

Kredi notu öğrenme, belirli dönemlerde herkesin ihtiyaç duyduğu kullanılabilir kredi limitini öğrenme amacıyla yapılan sorgulamadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir