Pazartesi , 2 Ekim 2023

Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Günümüzde birçok insan alışveriş yaparken kredi kartlarına başvuruyor. Kredi kartlarının sıkça kullanılma nedenlerinden biri erteleme ve taksitlendirme yapabilme avantajı. Bu sayede satın alınan ürünler daha sonra ve taksitli şekilde ödenebiliyor. Bunun yanında birçok banka kredi kartları arayıcılığıyla kullanıcılarına nakit avans hizmeti veriyor. Aynı zamanda nakit para taşımak istemeyen kullanıcılar içinde kredi kartları oldukça iyi bir tercih niteliğinde. Bu ve daha birçok avantajı düşünen kullanıcılar kredi kartı almak ve kullanmak istemekte. Peki onaylanan kredi kartı kaç günde gelir ve kredi kartı teslimat süresi ne kadardır?

Kredi kartı almak için öncelikle kartını almak istediğiniz bankaya başvurmanız gerekmekte. Kimi bankalar yüz yüze işlem yaparken kimi bankalardan telefon açarak kart temin edebilirsiniz. Bazı bankalar ise müşterilerine kolaylık sağlamak amacıyla mobil bankacılık sistemi üzerinden kart başvurularını kabul etmekte. Sahip olduğunuz geliri ve mal varlıklarını bankaya beyan etmeniz aynı zamanda kimlik bilgilerinizi iletmeniz gerekmekte. Bilgileri eksiksiz vermeniz ve işlemleri tam olarak yerine getirmeniz kartı temin etmenizi kolaylaştıracak ve kart limitinizin yükselmesini sağlayacaktır.

Kredi Kartı Başvuru Sonucu Kaç Günde Belli Olur?

Kredi kartına başvurduktan sonra bir süre sonucun belirlenmesini beklemeniz gerekir. Bu süreçte başvuruda bulunduğunuz banka beyan ettiğiniz bilgileri ve başka bankalarda bulunan kredi kartlarınızı kontrol eder. Kontrol ettiği bilgilerden edindiği sonuçla size kart verilip verilmeyeceğine karar verilir. Aynı zamanda bankanın size tanımladığı limit de bu sonuçlara bağlıdır. Geliri yüksek olan kişilerin kart limitleri elbette ki daha yüksek olacaktır. Peki tüm bu süreç ne kadar sürer? Kredi kartı başvuru sonucu kaç günde belli olur?

Kredi kartı başvurusunun sonuçlanma süresi bankadan bankaya göre değişim gösterecektir. Aynı bankanın farklı zamanlardaki yoğunluğuna bağlı olarak da değişiklik gösterebilir. Tüm bunlarla beraber başvuran kişinin mal varlığının ve gelirinin incelenmesi ve kanıtlanması da süreyi uzatabilir. Bazı bankalar ise öğrenciler için çıkardıkları kartları aynı gün dahi verebiliyor. Bankaya giden öğrenci gerekli bilgileri  vererek kredi kartı çıkarabiliyor. Ancak bu kartların üzerinde ad ve  soyad bilgisi yer almıyor. Bunun nedeni ise aynı günde verilen kartların kişiye özel olarak basılamaması.

Akbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Kaç Günde Belli Olur ve Onaylanan Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Akbank kredi kartı sıkça kullanılan kredi kartlarındandır. Chip-para biriktirme gibi avantajları ve düşük faizli taksit imkanlarıyla dikkat çekmektedir. Peki Akbank kredi kartı başvuru sonucu kaç günde belli olur?

Akbank kredi kartı başvuru sonucu yaklaşık olarak üç gün ve bir hafta arasında değişen bir süre zarfında belli olur. Maaş kartı bankaya bağlı olan kişilerde süreç çok daha kısa da olabilmektedir. Bununla beraber Axess Üniversiteli kredi kartına başvuran kullanıcılar aynı gün içerisinde dahi kartlarını şubeden teslim alabilir.

Akbank kredi kartınızın olumlu sonuçlanıp sonuçlanmadığını Akbank’ın avantajlı imkanlarından biri olan ‘’Başvurum Nerede?’’ üzerinden öğrenmek mümkündür. Onaylanan kredi kartı kaç günde gelir sorsunun cevabı ise kurye yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık 10 gündür.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Kaç Günde Belli Olur ve Onaylanan Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Ziraat Bankası oldukça köklü bir bankadır. Bu nedenle birçok insan Ziraat Bankası kredi kartını temin etmek istemektedir. Ziraat Bankası da diğer tüm bankalar gibi başvuruyu bir süre değerlendirir ve sonucu başvurana bildirir. Bu başvuru sonucunun belli olma süresi yaklaşık olarak olarak 1-2 gündür. Yaşanabilecek yoğunluklar göz önüne alındığında en geç bir hafta içerisinde kart başvurusunun sonuçlanacağı söylenebilir.

KYK kredisi ve bursu alan öğrenciler için süreç genellikle daha da kısadır. Onaylanan kartlar kişiye özel isim ve soyisimlerini içerecek şekilde basılır, kullanıcıya teslim edilir. Kredi kartı teslimat süresi öğrenci kartları ve diğer kartlar arasında değişiklik gösterecektir.

Halkbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Kaç Günde Belli Olur ve Onaylanan Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Halkbank kredi kartları Paraf Kart olarak da bilinir. Bu kredi kartları üzerinden yapılan alışverişlerle zamanla Paraf Para adı verilen kart puanlarını biriktirmek mümkündür. Halkbank kredi kartlarına başvurduktan sonra başvurunun onaylanması beklenir. Başvurunun onaylanma süresi birkaç günü bulabilmektedir. Onaylanan kredi kartı, basım aşamasından birkaç gün sonra kuryeyle müşterilere teslim edilir. Kredi kartı teslimat süresi yoğunluğa bağlı olarak değişebilir.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Kaç Günde Belli Olur ve Onaylanan Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Türkiye İş Bankası kredi kartı Maximum Kart olarak da bilinir. Bu kredi kartı birçok işletme ile anlaşmalı olduğundan kullanıcılarına birçok imkan sunmaktadır. Türkiye İş Bankası kredi kartına başvurmak oldukça kolaydır. Başvurunun ardından bir süre kredi kartı başvurusunun onaylanması beklenir. Bu süreç yaklaşık olarak 1 veya 2 gün alır. Kredi kartı başvurusu onaylandıktan ve kredi kartı teslimat süresi tamamlandıktan sonra Maximum Kartınızı kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası /  Garanti BBVa Kredi Kartı Başvuru Sonucu Kaç Günde Belli Olur ve Onaylanan Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Garanti Bankası kredi kartı Bonus Kart olarak da adlandırılır. Bu kartın taksit imkanları ve kullanım alanları oldukça geniştir. Garanti Bankası Bonus kart da diğer bankalar gibi değerlendirme süreci sonrasında onaylanır. Bonus kredi kartının onaylanma süresi de yaklaşık olarak bir veya iki gündür. Yoğunluk sebebiyle Garanti Bankası bazen daha geç bir süreçte kredi kartı başvuru onayı yapabilir. Onaylanan kredi kartı kaç günde gelir diye sorulacak olursa yaklaşık olarak bir hafta veya on gün denebilir.

VakıfBank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Kaç Günde Belli Olur ve Onaylanan Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

VakıfBank kredi kartı WorldCard olarak da bilinir. Bu kredi kartının birçok avantajı bulunmakla beraber sıkça tercih edilen kredi kartlarındandır. WorldCard’a başvuran kişiler belli bir değerlendirme sürecine tabi tutulur. Değerlendirme sürecinin ardından onay alan kişiler kredi kartlarının basılmasının ardından kartı teslim alarak kullanmaya başlayabilir. VakıfBank kredi kartının onaylanma süresi birkaç gün sürebilir. En geç bir hafta içerisinde kartın onaylanıp onaylanmadığı belli olmaktadır. Kredi kartı teslimat süresi bir hafta ve on gün arasında değişir.

Kart Basım Aşamasında Ne Demek?

Kredi kartına başvurduysanız ve olumlu sonuç aldıysanız kartınızın basılmasını beklemeniz gerekir. Onaylanan kredi kartı kaç günde gelir sorusunun cevabı genellikle buna bağlıdır.

Bu süreçte bankanız sizin adınıza özel olan kartınızı basmaya başlar.  Kart basım aşamasında ne demek sorusunun cevabı işte budur. Bankanın bunu yapmasındaki temel amaç kartların kişiye özel olarak temin edilmesini sağlamak istemeleridir. Basım aşamasında olan kartın bilgileri bazı bankalar tarafından kullanıcılarına bildirildiğinden kart basım aşamasındayken kullanıcılar online alışveriş yapmaya başlayabilir. Fakat bu durum da bankadan bankaya değişim gösterir. Basım aşamasının ne kadar süreceği ise bankanın yoğunluğuna ve basım hızına bağlıdır. Kimi banka birkaç gün içerisinde basarken kimi banka baskı sürecini bir haftadan uzun sürede gerçekleştirebilir. Kartınızın hala basım aşamasında olup olmadığını öğrenmek için mobil bankacılığı kullanabilirsiniz veya bankanızın müşteri hizmetleriyle iletişim kurabilirsiniz.

Kimi bankalar öğrenci kartlarını aynı gün içerisinde bankadan öğrencilere direkt olarak verdikleri için bu kartlarda basım aşaması durumu yoktur. Yani onaylanan kredi kartı kaç günde gelir denirse aynı gün içerisinde teslim alınacağı söylenebilir. Bu nedenle böyle kartları temin eden öğrencilerin basım aşaması sürecini beklemesi gerekmez.

Kuryeye Teslim Edilen Kart Ne Zaman Gelir?

Kart talebiniz onaylandıktan ve kartınız basım aşamasını tamamladıktan sonra kuryeye teslim edilir. Kuryeler kartı belirttiğiniz adrese getirecek ve tarafınıza iletecektir. Peki kuryeye teslim edilen kart ne zaman gelir? Kuryeye teslim edilen kart, kartın teslim edileceği kişinin yaşadığı yere göre erken veya geç ulaşabilir. Yaklaşık olarak 3 ila 10 gün arasında kartın alıcıya ulaşması mümkündür. Kurye firmasına göre de durumun değişebileceği unutulmamalıdır. Aynı zamanda bankaların temin ettiği kredi kartı yoğunluğuna bağlı olarak da kredi kartı teslimat süresi uzayabilir. Yani özetle onaylanan kredi kartı kaç günde gelir sorusunun cevabı tüm bu süreçlerin toplamında yaklaşık olarak bir veya iki hafta arasında değişir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Kredi Notu Öğrenme SMS 2023

Kredi notu öğrenme, belirli dönemlerde herkesin ihtiyaç duyduğu kullanılabilir kredi limitini öğrenme amacıyla yapılan sorgulamadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir