Pazartesi , 2 Ekim 2023

Kredi Kartı Limit Arttırma Yolları 2023

Aktif olarak kredi kartı kullanımı son dönemde neredeyse her hanede yer alıyor. Yüksek ve düşük limitli olan kredi kartları kullanıcının gelir düzeyi  gibi birçok kriterine göre  arttırılıp azaltılabiliyor. Kredi kartı limit arttırma, belirli prosedürlerin karşılanması ile gerçekleştirilebilen işlemlerdendir. Kredi kartı limit yükseltme işlemleri için kartını kullandığınız bankaya başvuru  gerçekleştirerek sağladığınız koşullar neticesinde sonuçlar elde edebilirsiniz. Peki kred kartı limiti nasıl arttırılır? Bu işlem için gerekli koşullar nelerdir?

Kredi Kartı Limit Arttırma Yolları

Kredi kartı limit arttırma yolları söz konusu olduğunda öncelikle hangi şartları yerine getirmeniz gerektiğinizi bilmelisiniz. Kredi kartınızın limitinde değişikliğe gitmek istiyorsanız, özellikle bu değişim yükseltme yönündeyse, sahip olduğunuz gelir durumunun iyiye gittiğini belgelemeniz gerekir. Gelir durumunuzda bir değişiklik yoksa ve normal düzeyde ilerliyorsa ikici bakılacak olan detay kredi notunuzdur. Kredi notunuzu yükselttiğiniz veya yüksek tuttuğunuz takdirde limit arttıma talebiniz olumlu sonuçlanacaktır. Bunun yanı sırasında limit arttırmak için yapmanız  gereken bazı yöntemler şu şekildedir;

  • Kredi kartınızın mevcut borçlarını gecikme aralığına düşmeden ödeyerek düzenli bir kart kullanıcısı olduğunuzu kanıtlamalısınız.
  • Düzenli ödeme yapmak konusuda aksaklığınız yoksa otomatik ödeme talimatı vererek aktifliğinizi banka sistemine kanıtlayabilirsiniz. Bu otomatik ödeme talimatınızı kart borcunuza yönelik gerçekleştirmek istemiyorsanız en azında fatura gibi rutin ödemeler için aktif hale getirebilirsiniz.
  • Hesabınıza yüklü miktarda nakit eklemesi yaparak bankanın size olan güvenini arttırmanızı kolaylaştırabilirsiniz.
  • Kullanım gerçekleştirmediğiniz, boşta duran kredi kartı ya da banka hesaplarınızı kapatmanız kredi notunuzun düşmemesi adına alabileceğiniz en iyi önlem olacaktır. Bu koşulların sağlanmaması dahilinde yapacağınız başvuru kredi kartı limit arttırma red sonucuyla karşılaşmanıza zemin hazırlama riski taşımaktadır.

Kredi Kartı Limit Arttırma Kredi Notunu Etkiler Mi?

Limit arttırmak isteyenlerin merak ettiği önemli bir konu olan kredi kartı limit arttırma kredi notunu etkiler mi sorusu,  bankalar için genel olarak aynı cevap altında toplanır. Bankalar için yüksek limitler, borçlanma ihtimalinin de doğru orantıda yükselebileceğini ifade ettiği için limit arttıma işlemleri kredi notunuzu etkileyebilir. Bankalar limit arttırma  talebini yüksek riske girmek olarak nitelendirmektedir. Bu nedenle limit artışı talebinde bulunmadan önce zemin hazırlayabileceği durumları gözden geçirmenizde fayda var.

Kyk Kredi Kartı Limit Arttırma

Öğrencilerin burs veya kredi alma durumlarında hesap ve kart sahibi oldukları kurum Ziraat Bankasıdır. Kredi ve Yurtlar Kurumu bazında kyk kredi kartı limiti arttırma seçeneği elbette mevcuttur. Ziraat Bankası üzerinden limit arttırma işlemlerini internet bankacılığı, mobil uygulama, müşteri hizmetleri, ATM ve büro şubeler üzerinden başvuru yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Kredi  notunuz, ödeme  düzeniniz gibi kriteleri karşıladığınız takdirde  kredi kartı limit arttırma sınırı dahilinde talebiniz gerçekleştirilmektedir. Burada önemli olan kredi kartı nakit avans limiti arttırma ya da kredi kartı genel  limiti yükseltme arasında  karar vererek başvuruda  bulunmanız gerektiğidir. Özellikle nakit avans limiti yükseltmek genel limit arttırmay göre daha detaylı inceleme gerektirebilmektedir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Kredi Notu Öğrenme SMS 2023

Kredi notu öğrenme, belirli dönemlerde herkesin ihtiyaç duyduğu kullanılabilir kredi limitini öğrenme amacıyla yapılan sorgulamadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir