Pazartesi , 2 Ekim 2023

Kredi Kartı Yapılandırma Başvurusu

Kredi kartları borçlarının düşük faiz oranlarıyla yapılandırma işlemi son dönemde git gide daha fazla bankanın sağladığı bir imkan haline gelmiştir. Kullandığınız bankanın kredi kartı borcunu bitirmek isteyen vatandaşlar şubeler üzerinden müraacat ederek kredi kartı yapılandırma başvurusu gerçekleştirebilirler.

Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Kredi kartı borcu yapılandırma talebinde bulunmak isteyenler kredi kartı borcunu yapılandırma nasıl olur ve ne şekilde başvurulur şeklinde sorular yöneltebilmektedir. Bu yapılandırma işlemi için öncelikle kredi kartına sahip olduğunuz banka şubesine başvuruda bulunmanız  gerekmektedir. Kart borcu yapılandırma işlemi en fazla 12 ay vade ile gerçekleştirilmektedir. Bu vadenin belirlenmesi için bankaların faiz politikaları ve kullanıcıların banka ile olan ilişkisi devreye girer. Tüm bu detaylar belirlendikten sonra kart borcu yapılandırma işlemi gerçekleştirilir.

Yapılandırma başvurunuzun onaylanması durumunda mevcut olan kredi kartı borcunuza bankanın belirlediği faiz oranı işlenir. Elde edilen miktar, vadeye bölünerek aylık olarak taksitlendirilir. Bu sayede kredi kartı borcunuz  yapılandırılmış olur. Bununla birlikte ihtiyaç kredisi gibi seçeneklerden yararlanarak da kredi kartı borcunuzu kapatabilir, kredinizi taksitlendirme yöntemine de başvurabilirsiniz. Kart yapılandırma şartları genel olarak bu şekildedir.

Kredi Kartı Yapılandırma Faizi

Kredi kartı yapılandırma faizi oranları, her bankanın prosedür ve mevzuatına göre değişkenlik göstermektedir. Bankaların yapılandırma faiz oranları ise şu şekildedir;

  • İş Bankası %1,65
  • TEB Bankası %1,6
  • ING Bank %1,69
  • QNB Finansbank %1,49
  • Denizbank %2,23
  • Akbank %1,92
  • Garanti BBVA %2,07

Kredi Kartı Yapılandırma Kaç Taksit Olabilir?

Yapılandırma işlemine karar veren kullanıcıların bir diğer merak ettiği soru ise kredi kartı yapılandırma kaç taksit olabilir sorusudur.Kredi kartı yapılandırma süresi  en fazla 12 ay taksitle gerçekleştirilmektedir. Bu durum ihtiyaç kredisi kullanımı ile  gerçekleştirilecekse 36 ay vade ile uygulanabilmektedir.

Kredi kartı yapılandırma hesaplama işlemi için bankalar üzerinden ya da internet üzerinde yapılandırma hesaplama için hazırlanan web sitelerden gerçekleştirmek mümkündür. Bunun yanı sırasında kredi kartı yapılandırma işlemini 5 kez gerçekleştirebileceğiniz de önemli bir prosedürdür. Kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan ve yapılandırma kararı alınan kişiler 5 defaya mahsus bu işlemden faydalanabileceklerdir. Yapılandırma işleminden sonra kredi notunuzun düşeceği de bir diğer husustur. Bu not düşürme durumu ödemelerinizi düzenli hale getirmeniz için bir nevi uyarı niteliği taşır. Ödemelerinizi düzenli olarak gerçekleştirdiğiniz takdirde kredi notunuz zamanla yükselecektir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Kredi Notu Öğrenme SMS 2023

Kredi notu öğrenme, belirli dönemlerde herkesin ihtiyaç duyduğu kullanılabilir kredi limitini öğrenme amacıyla yapılan sorgulamadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir