Pazartesi , 25 Eylül 2023

Kredi Kartından Nakit Para Çekmek

Kredi kartı kullanımında en çok yapılan yanlışlardan biridir kredi kartından nakit para çekimi. Acil nakit ihtiyacı durumunda geçici ve çabuk bir çözüm sunuyor olsa da bankaların bu işleme uyguladığı yüksek faiz oranlarından kaynaklanan ileriye dönük bütçemizi sarsabilmektedir.

Kredi Kartından Para Çekersem Ne Olur?

Nakit avans çekmek genel olarak her bankanın birbirlerine göre benzer ve yüksek faiz oranı uyguladığı kredi kartı işlemlerinden biridir. Aslında bankaların bu işlem üzerine yoğunlaşmış kredi kartı kampanyaları ve reklamları mevcuttur çünkü bankalar kredi kartından nakit çekimi ile kar marjlarını oldukça yükseltebilmektedir. Bu sebeple bankalar nakit avans çekimini özendirici reklam kampanyalarını hayli ağırlık verirler.

Eğer acil bir nakit ihtiyacınız oluştuğunda yapmanız gereken daha çok bireysel kredileri kullanmak veya küçük meblağlarda ise borç almanızdır. Çünkü bankaların kredi kartlarından aldığınız borç sonrasında kredi kartı ekstrenizde komisyon ve faiz oranıyla  birlikte fazladan gider kalemi olarak görmeniz yüksek olasılıktır.

Kısacası bankaların kredi kartı nakit avans tuzağına düşmemekte fayda var. Taksitli nakit avans çekmek bile toplam gider hanesinde fazladan yük ve maliyet olarak yansıyacağını unutmamanız yerinde olacaktır.

Eğer nakit avans kullanımında sıkıntı yaşıyorsanız, kredi kartından nakit avans çekemiyorum yazımızdan da detaylara ulaşabilirsiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Kredi Notu Öğrenme SMS 2023

Kredi notu öğrenme, belirli dönemlerde herkesin ihtiyaç duyduğu kullanılabilir kredi limitini öğrenme amacıyla yapılan sorgulamadır. …

1 Yorum

  1. Bayram Tekkanat

    Sakın kredi kartını nakit avans olarak kullanmayın, cok canım yandı bu durumdan çünkü 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir