Pazartesi , 2 Ekim 2023

Kredi Kayıt Bürosu KKB nedir ?

Bankalardan kredi ve kredi kartı ürün hizmetlerinden faydalandıktan sonra Kredi Kayıt Bürosu kurumu tarafından bir kaydınız tutulur. Bu kayıtta kullanımlarınıza dair bilgiler yer almaktadır. Ödeme disiplininiz, gecikmeler veya olmuşsa adli ve yasal takip süreçleri gibi. Kısaca KKB şeklinde adlandırılan Kredi Kayıt Bürosunun işlevi kişilerin bir nevi finansal geçmişlerini tutmaktır.

KKB Nedir?

Bankalar ise kredi puanı veya kredi sicili adı verilen bu veriler ışığında kişilerin kredi taleplerini veya kredi kartı taleplerini değerlendirirler. Kredi puanınızı öğrenmek için KKB resmi sitesinden abone olabilirsiniz. Ama hatırlatmalıyız ki belirli bir ücret karşılığında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz ve üyelikten ayrılmak için bile belirli bir ücret talep edebilmektedir KKB.

Kredi notu hesaplama başlıklı yazımızdan kredi puanı hesaplanırken dikkate alınan kriterleri daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca finansal kredi kullanımlarında dikkatli ve planlı bir ödeme planıyla kredi puanınızın oldukça yüksek olacağını hatırlatmalıyız, bu da size ileriye dönük bir güvence ve olası kredi ihtiyaçlarınızda olumlu ve yüksek olasılıklı cevap alma olanağı sağlar.

 

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Kredi Notu Öğrenme SMS 2023

Kredi notu öğrenme, belirli dönemlerde herkesin ihtiyaç duyduğu kullanılabilir kredi limitini öğrenme amacıyla yapılan sorgulamadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir