Pazartesi , 2 Ekim 2023

Kredi Notu Öğrenme SMS 2023

Kredi notu öğrenme, belirli dönemlerde herkesin ihtiyaç duyduğu kullanılabilir kredi limitini öğrenme amacıyla yapılan sorgulamadır. Kredi notu, bankaların önceki ödeme ve işlemlerinize göre sizin için belirlediği görüştür. Bu görüş gelecek dönemlerde bankalarla olacak iletişiminizi belirler. Kredi talebi veya kredi kartı alımlarında kredi notu önem kazanacaktır. Bu nedenle kredi notunuzun iyi olması daima avantajlı bir durumdur. Peki kredi notu kolayca nasıl öğrenilir? Sms ile kredi notu öğrenme işlemi yapılabilir mi?

Findeks Kredi Notu Öğrenme SMS

Findeks notu ve kredi notu birbirine oldukça benzeyen iki önemli kavramdır. Bu iki kavramın önemini bilen ve bu notlarının nasıl olduğunu öğrenmek isteyen kişiler, bazı yollara başvurur. Bu yollardan biri de SMS yollayarak mobil operatör üzerinden kredi notu öğrenmektir. Bu yolayca findeks kredi notu öğrenme sms işlemi yapılmış olur. Operatörler arasında işlem ücretinin aşağı yukarı aynı olduğu söylenebilir.

Kredi Notu Öğrenme SMS Turkcell

Turkcell ülkemizde yaygın olarak kullanılan iletişim operatörlerinden biridir. Bu operatörü kullanan kişiler findeks kredi notu öğrenme sms Turkcell işlemi yapmak istediklerinde bu işlemi kolayca yapabilir. Yapmaları gereken işlem adımları şunlardır:

  • Kredi notunu öğrenmek istenen kişinin öncelikle TC kimlik numarası ve doğum tarihine sahip olunması gerekir.
  • Mesaj olarak kredi notu öğrenilecek kişinin TC kimlik numarası yazılır. Bu numaradan sonra bir boşluk bırakılarak kişinin doğum yılı da yazılır.
  • Yukarıdaki bilgiler yazıldıktan sonra SMS mesajı 1122’ gönderilerek işlem tamamlanır.
  • İşlemin operatör tarafından ücrete tabi olacağını unutmayınız. Güncel olarak bu işlemin ücreti 17,50 Türk lirasıdır.

SMS ile Findeks Kredi Notu Öğrenme Vodafone

Vodafone de Turkcell gibi ülkemizde yaygın kullanılan iletişim operatörlerdendir. Bu operatör arayıcılığıyla da kolaylıkla sms ile findeks kredi notu öğrenme vodafone işlemi yapılabilir. Turkcell ile benzer işlem basamakları burada da görülür:

  • Kredi notunu öğrenmek istenen kişinin öncelikle TC kimlik numarası ve doğum tarihine sahip olunması gerekir.
  • Mesaj olarak kredi notu öğrenilecek kişinin TC kimlik numarası yazılır. Bu numaradan sonra bir boşluk bırakılarak kişinin doğum yılı da yazılır.
  • Her operatörün farklı ücret talebinde bulunabileceğini unutmamak gerekir.

Kredi Notu Türk Telekom ile Öğrenme

Türk Telekom da sms kredi notu öğrenme hizmeti veren operatörlerdendir. Diğer operatörlerle aynı işlemleri yaparak Türk Telekom sayesinde findeks kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Ödemeniz gereken işlem ücreti 17,50 Türk lirasıdır.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme SMS

Kredi notunuzu kolaylıkla mobil operatör arayıcılığıyla ve SMS ile öğrenebileceğinizi söylemiştik. Ancak ne yazık ki bunu operatör arayıcılığıyla ücretsiz şekilde yapabileceğiniz herhangi bir yol yok. Tüm operatörler bu sorgulama işlemini ücretli olarak sağlamakta. Findeks kredi notunuzu ücretsiz öğrenmek istiyorsanız alternatif yollara başvurmanız gerekmekte. Bunu da yalnızca e-devlet üzerinden sağlamak mümkün. E-devlet dışında ise herhangi bir alternatif şu anlık yok.

E-Devlet İle Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Kredi notunuzu e-devletten öğrenmek istediğinizde kesinlikle bir e-devlet hesabına sahip olmanız gerekmekte. Aksi takdirde e-devleti kullanarak kredi notu sorgulama işlemi yapamazsınız. Aynı zamanda cep telefonunuzu e-devlet için onaylamanız da zorunlu bir durum. E-devlet üzerinden risk raporunuzu talep etmeniz ve raporun iletilmesini beklemeniz gerekiyor. Bu sayede risk raporunuzu öğrenebilirsiniz. Ancak risk raporunun direkt olarak kredi notunu içermediğini de belirtmek gerekir. Bu rapor ile direkt olarak kredi notunuza ulaşamasanız da bilgi edinebilirsiniz. Raporun hemen elinize ulaşmaması da bir diğer sorun. Sistemdeki yoğunluk ve o anki güne bağlı olarak raporunuzun elinize ulaşması birkaç saat veya gün sürebilmektedir. Beklemek istemeyen kişiler ücretli sistemler üzerinden findeks kredi notlarını sorgulayabilir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Ödeme Güvenliği

Ödeme güvenliği, son yıllarda artan çevrimiçi işlemlerle önem kazanmıştır. Bu nedenle, ödeme işlemlerini daha güvenli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir