Pazartesi , 2 Ekim 2023

Loto İkramiyesi Hangi Bankadan Alınır?

Ülkemizde her sene milli piyango biletleri satılmaktadır. Bu satışın miktarı ise oldukça büyüktür. Her sene satışlar milyonlarca adet satılmaktadır. Özellikle milli piyango özel çekilişi yapıldığı yılbaşı zamanında çok sayıda bilet basımı olmamaktadır. Bu biletlerin ise birçoğu satılmaktadır. Ne yazık ki bilet alan vatandaşların birçoğu almış olduğu biletlerle kalmaktadır. Ancak küçük bir miktarda olsa bazı vatandaşlara çıkmaktadır. Bu ikramiyelere sahip olan vatandaşlar ikramiyelerini nereden alabileceklerini merak etmektedir. Peki milli piyango ikramiyesi nereden alınmaktadır ?

Milli Piyango İkramiyesi Nasıl Alınır ?

Bilete ikramiye çıkan vatandaşlar ne yapmalıyım sorusu ile karşı karşıya kalmaktadır. Milli piyango idarelerine giderek biletiniz karşılığında ödemenizi çek olarak almanız mümkün olmaktadır. İdareden aldığınız bu çeki herhangi bir bankaya giderek bozdurabilirsiniz. Bozdurmak istemezseniz de istediğiniz bir hesap numarasına da aktarmanız mümkün olmaktadır. Milli piyango idaresinin şart koştuğu herhangi bir banka bulunmamaktadır. Ancak ikramiyenizin büyük olması şartında bankaların müdürleri ile iletişim haline geçmeniz gerekmektedir. Müdür ile beraber ikramiyenizi daha güvenle alabilir ve hesabınıza aktarabilirsiniz.

Milli Piyango ikramiyesi nereden alınır?

Milli piyango biletinden her zaman büyük rakamlar çıkmamaktadır. Her yıl birçok kişiye küçük miktarda ikramiye çıkmaktadır. Bu ikramiyeler son üç rakamına kadar isabet eden ikramiyeler olmaktadır. Milli piyango biletinizin son üç rakamına kadar isabet etmiş bir durum var ise bu ikramiyeyi milli piyango gezici veya sabit bayilerden almanız mümkündür. Milli piyango bayileri 3 rakama kadar tutan miktarı ödemekte zorunludur. Bu bayiler son 4-5 rakamı tutan biletlerin karşılığını da ödeyebilme hakkına sahiptir. Fakat bu bayiler için zorunlu tutulmamıştır. Bu tutarların üzerinde bulunan ikramiyeler ise bayiler içerisinde ödenmemektedir. 1.000.000 ve üzeri olan ikramiyeler İkramiyeler Milli Piyango Şube Müdürlüğünde ödenmektedir.

İkramiye Çıkan Bilette Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Milli piyango bileti size çıksa dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Piyangodan çıkan biletin ödenmesi için bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle bu biletlerin kendini ibraz eder nitelikte olması gerekmektedir. Çekiliş tarihi, fiyat ve kupür, ikramiye ve seri numarasında herhangi bir sorun olmaması gerekmektedir. İkramiye numaraları dışında kalan yerler yırtıldığı veya koptuğu zaman parçaları mevcut ise ikramiye ödenmesi mümkün olmaktadır. bu biletlerin ikramiyesi İdare veya satış merkezleri tarafından incelemeye alınır ve daha sonra ikramiye verilmektedir. İdare merkezi onay verdiği takdirde ikramiyeyi almak mümkün olacaktır. Sahte, zaman aşımına uğramış, tahrifat yapılmış, iptal edilmiş veya ödendi damgası sığmayacak kadar kopmuş biletlere ikramiye ödenmesi mümkün olmamaktadır. Aynı zamanda bu ikramiyelerin belli bir zaman aşımı bulunmaktadır. Bu belirlenen zaman aşımı ise 1 yıl olmaktadır. İstediğiniz miktarda ikramiye çıksın, 1 yıl içerisinde ödemenizi almazsanız ikramiyeniz iptal olmaktadır. 1 yıldan sonra almak isteseniz de biletiniz onaylanmaz, Milli Piyango İdaresi biletinizin ödemesini yapmamaktadır.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Kredi Notu Öğrenme SMS 2023

Kredi notu öğrenme, belirli dönemlerde herkesin ihtiyaç duyduğu kullanılabilir kredi limitini öğrenme amacıyla yapılan sorgulamadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir