Pazartesi , 25 Eylül 2023

MoneyGram Hangi Bankalarda Geçiyor?

Küresel ekonomi üzerinde uluslararası ve ulusal çapta para aktarımı ve ödeme hizmetleri sağlayıcısı konumundaki MoneyGram Bankacılık Düzenleme ve Denetleme (BBDK) Kurumundan almış olduğu yetki ile Türkiye’de de bankalar aracılığıyla faaliyet göstermektedir. Yetkili olmasından dolayı güvenilir ve uygun bir finansal bağlantı sağlayarak işletmelere fayda sağlar. Sisteme üye olan iş yerleri, mağazalar ve bankalar aracılığıyla 200 ülke de hizmet veriyor. Bu kadar geniş bir ağa sahip olması nedeniyle ucuz para transferinde en çok tercih edilen para aktarımı olarak talep görüyor.

Acenteler İle Hareket Ediliyor

Moneygram bir nevi acenteler ile hareket eden sistem. Bu sisteme acente olarak üye olabiliyorsunuz. Üyelik için internet sitesinden ilgili formu tanzim etmeniz ve dijiital ortamda kayıt etmeniz yeterli oluyor. Üye olan acenteler para gönderim ve alımları için komisyon alır ve böylelikle kazanç sağlamış olurlar. 200 ülkede yaklaşık 350 bir acente ile hareket etmesi büyük bir global para transferi şirketi ağı oluşturmuş. Bu anlamda yasal düzenlemelere uyum sağlıyor olması da ayrı bir avantaj. Şirket acentelere sürekli eğitim,  satış gibi destekler veriyor. Bu desteklerin ana amacı ise müşteri ve satış hacmini sürekli artırmak ve daha yukarılara çıkarmak.

Moneygram Anlaşmalı Bankalar

Moneygram geçen bankalar ve acente arayışınızı internet üzerinden yapabiliyorsunuz. GPS açık olması halinde akıllı telefonlardan otomatik olarak bölgenizdeki acentelere ulaşım sağlayabiliyorsunuz. İrili ufaklı bir çok acenteden bahsetmek mümkün. Fakat banka olarak moneygram hangi bankalarda var sorusunu arama yaptığınızda Türkiye’de Moneygram kullanan iki tane banka var. Birisi Denizbank diğeri ise katılım bankası olan Kuveyt Türk Bankasıdır. Bu bankaların dışında ülke içerisinde acentelik yapan finans kuruluşu yoktur.

Başka Bankalar Neden Moneygram’a Katılmadı.

Bankalar finansal açıdan para kazanmak isteyen ticari kuruluşlardır. Para transferinde ellerinde bir çok seçenek bulunur. yurt dışına swift ile gönderim, Western Union bunlardan bir tanesi. Ülke içinde de EFT ve Havale ile istenildiği zaman para aktarımı yapılabiliyor. Bu anlamda bankalar ticari olarak uygun görmemiş olabilirler.

Para Transferi Takibi

Para aktarımında takip edilebilmesi amacıyla bir sistem geliştirilmiş. Bu aşamada para gönderen ve alıcı olan kişi verilmiş olan referans numarası ve soyadını yazdıktan sonra takip et menüsü ile söz konusu para gönderimlerinin takibi sağlanmış. İstediğiniz herkesle para transferinde hizmet sağlayıcısı olarak kullanabileceğiniz Moneygram finansal ağ olarak hizmet veriyor.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Kredi Notu Öğrenme SMS 2023

Kredi notu öğrenme, belirli dönemlerde herkesin ihtiyaç duyduğu kullanılabilir kredi limitini öğrenme amacıyla yapılan sorgulamadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir