Pazartesi , 2 Ekim 2023

Senetle Para Veren Kuyumcular

Kuyumcular yıllar boyunca altın ve gümüş satan yerler olarak biliniyor. Kuyumcular çok bilinmeyen bir iş daha yaparlar. Acil nakit ihtiyacı olan kişilere nakit para sağlayabilirler. Tabi bu nakit ihtiyacını senet karşılığında yaparlar. Senetle para veren kuyumcular, nakit ihtiyacı olan kişileri bu dertten kurtarabilirler. Senet karşılığı borç para veren kuyumculara açıkça ulaşamazsınız. Yani internet üzerinden arama yaptığınızda bu kuyumcuların listesini bulamazsınız. Bu tür yerlere ancak yakın çevrenizden tavsiyeyle ya da kuyumcuya gidip “Acaba siz senetle borç para veriyor musunuz” diye sormanız gerekir. Ya da “senetle altın veren kuyumcuları” araştırmalısınız. İnsanların içinde bulunduğu çaresizlik yüzünden, nereden ne şekilde para bulacaklarını şaşırdıkları için, artık ne şekilde olursa olsun sorunları çözüldüğü müddetçe her türlü yolu denemeye çalışıyor.

Senetle Para Nereden Alınır?

Bu şekilde iş yapan kuyumcular aslında senetle en çok altın vermektedirler. Bazı durumlarda bazı kuyumcular, ihtiyacı nakit olarak da karşılayabilmektedirler. Bakıldığında, kuyumcuların bu şekilde senet karşılığında altın veya nakit vermeleri biraz tefeciliğe yöneliyormuş gibi olsa da kuyumcular da senetle iş yapmakta kendilerince haklıdırlar. Onlarda kendilerini güvence altına almak istemektedirler. Tefeciliğe nazaran kuyumcular senetle iş yapmalarına rağmen yeri ve yurdu belli yasal bir firma olan yerlerdir. Sonuçta yasal bir yer ile iş yapıyor olursunuz. Senetle para veren kişiler düşünüldüğünde, senetle para veren kuyumcular daha iyi gibi görünüyor.

Senetle Para ve Kredi

Kuyumcular, senet karşılığında altın veriyorlar ise, alınan bu altınların nakde çevrilmesine yardımcı olabilirler. Senet karşılığında alınan altın, bilezik gibi ziynet eşyalarının başka bir kuyumcudan nakde çevrilebilmesi için bu ziynet eşyalarının satışında yardımcı olabilirler. Altınların paraya çevrilmesi hususunda yardımcı olan komisyoncuların, vade süreleri oldukça düşüktür. Belirledikleri faiz oranlarının da yüksek olduğunu söylemek mümkündür.

Senet Karşılığı Kredi

Senet karşılığında para veren kuyumcuların geri ödemelerinin zamanda yapılmaması durumunda hazırda tutulan avukatlar ile yasal işlemler başlatılabilir. Bu yasal işlemlerin başlaması kişileri daha da mağdur edebilir ve daha zor durumlara sokabilir. İcralık olunabilecek kadar kötü durumlara da sebep olmaktadır. Bu nedenle bu şekilde işlem yapan kurum ve kuruluşlardan kredi ürünleri alınması pek tavsiye edilmez. Genel olarak bu alım satım işlemini yapan herkes suç işlemiş oluyor çünkü böyle bir ticaret bulunmuyor.

Senetle para veren kuyumcular yerine güncel kredi kampanyaları göz atabilirsiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Kredi Notu Öğrenme SMS 2023

Kredi notu öğrenme, belirli dönemlerde herkesin ihtiyaç duyduğu kullanılabilir kredi limitini öğrenme amacıyla yapılan sorgulamadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir