Pazartesi , 25 Eylül 2023

Sigortam Olmadan Kredi Alabilir miyim ?

Bankalar genel finansal politikaları gereği kredi kullandırmak ve bu hizmetten karlarını arttırma eğilimi içindedirler çoğu zaman. Sigortasız kişiye kredi veren bankalar  hangileridir sorusuna hemen hemen hepsi yanıtını vermemiz pek de abartılı bir cevap sayılmaz. Eğer ‘siz de sigortam olmadan kredi alabilir miyim’ gibi aklınıza takılan bir soru varsa cevabı evettir ve biz de birkaç yöntem hakkında ipucu vereceğiz yazımızın devamında.

Sigortası Olmayanların Kredi Alması

Tüketici kredisi kullanımında değerlendirilen tek faktör açıkçası geri ödeme gücü veya krediyi finanse etme gücü şeklinde de adlandırabileceğimiz durumdur. Sigortalı bir işte çalışan için geçmiş kredi sicili yani kredi puanı çok karanlık değilse ihtiyaç kredisi kullanabilme yüzdesi hayli yüksektir. Çünkü nihayetinde bankalar güvence ararlar.

Ama sigortalı bir işte çalışmıyorsanız ve de sigorta olmadan kredi çekmek istiyorsanız adınıza bulunan ev kirası veya belli başlı taşınmaz gelirlerinin mevcut olduğunu bankaya ispat etmeniz yeterli olacaktır. Bu durumda varsa evinizin ipoteği yoksa kira geliriniz karşılığında bankalar ihtiyaç kredisi kullandırabilmektedirler.

Şubeye gidip banka yetkilisine durumu anlatmanız ve sizden istenilen ilgili belgeleri bankaya ibraz ettikten sonra istediğiniz limitle tüketici kredisi imkanını bulacağınızdan şüphemiz yok. Bu tür bir gelirin veya evin risk değeri uygunsa banka talebinize eminiz olumlu cevap verecektir.

Bunun yanında eğer daha önceden sigortalı çalıştıysanız ,sigortalılık sürenize göre kredi çekme durumunuz hakkında bilgi almak için Kredi alabilmek için ne kadar süre sigortalı olmak gerekir konulu yazımızı okuyunuz.

Ayrıca güncel yazımız 2016  İşsizler Sigortası Olmayanlar Nasıl Kredi Çekebilir? konulu yazımız belki derdinize çare olabilir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Kredi Notu Öğrenme SMS 2023

Kredi notu öğrenme, belirli dönemlerde herkesin ihtiyaç duyduğu kullanılabilir kredi limitini öğrenme amacıyla yapılan sorgulamadır. …

1 Yorum

  1. Zuhtü akpınar

    Ihtiyaç kiredisi almak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir