Pazartesi , 2 Ekim 2023

Şok Market Para Gönderme Nasıl Yapılır? Ücreti Ne Kadar?

Para transferinde yetkili bankalar olmuş olsa da kişilere hizmet veren yeni bir platform marketler ile yapılıyor. Bu anlamda en çok talebi ise Şok Market para gönderme işlemi alıyor. Para gönderiminde kolaylığı ve uygun ücret tahsili ile en çok talep edilen para aktarım işlemlerinden birisi haline gelebilir.

Şok Market Para Transferi  Nasıl Yapılır?

Ülkenin hemen hemen her yerinde ulaşabileceğiniz Şok marketler zinciri sayesinde avantajlı olarak para aktarımını yapabilmeniz mümkün. Uygun fiyatlar dahilinde her türlü ürünü alabildiğiniz marketler sayesinde artık istediğiniz kişiye ve hesaba para gönderebiliyorsunuz. Bu anlamda göndereceğiniz tutar maksimum 1.999,99 TL. ve bu tutara kadar para göndermede ödeyeceğiniz masraf tutarı ise 7 lira.

Hesap Numarasına, isme ve Kredi Kartına Gönderim

Şok Marketler sayesinde istediğiniz kişinin ismine, kredi kartına, iban numarasına para gönderimi yapabiliyorsunuz ve burada alt limit bulunmuyor. Paranızı gönderirken gün önemli değil. Ancak hafta sonu ve mesai saati olan 16:30 dan sonra yapacağınız para gönderimleri bir sonraki iş günü işleme alınabiliyor. Burada bir iki gün gibi süreyle beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Şok Market EFT Yapma

Şok market para transferini istediğiniz her bankaya yapabiliyorsunuz. Bu anlamda marketin bankalar ile anlaşması bulunuyor. Göndereceğiniz parayı siz markete nakit olarak veriyorsunuz ve EFT için bankadan talimat gelmesi halinde gerçekleştirilmiş oluyor. Yani para karşı hesaba geçmiş oluyor.

Gönderilen Para Nasıl Alınıyor?

Parayı gönderdiğiniz kişinin çekim yapabilmesi için TC kimlik numarası ile giriş yapılması, bu kişinin telefon numarası işlendiğinden bu numaraya gelen kod ile çekim söz konusu ediliyor. Ayrıca gönderilen paraların iptali de söz konusu. Bu iptalin sağlanmasında ise NKolay üzerinden yapılmasına olanak kılınmış.

Şok Marketler para gönderme işleminde paranızın durumunu online olarak ta takip etmeniz mümkün. Burada gönderim yapıldıktan sonra parayı alacak kişiye mesaj gider. Çevrim içi takip adresi ise https://www.sokmarket.com.tr/sok-islem-para-transferi

Şok Marketten Yanlış Hesaba Para Gönderilir mi?

Şok market para aktarımı yapılmasında hesap numarası ya da iban kullanılabiliyor. Aynı zamanda kredi kartına gönderimde de numara önemli. Bunun yanında isme gönderilmesinde TC numarası ve telefon numarası önemli. Bu nedenle yanlış bir hesaba gitmesi söz konusu değil. Buna rağmen bir yanlışlık olması halinde de iptali söz konusu.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Kredi Notu Öğrenme SMS 2023

Kredi notu öğrenme, belirli dönemlerde herkesin ihtiyaç duyduğu kullanılabilir kredi limitini öğrenme amacıyla yapılan sorgulamadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir