Pazartesi , 25 Eylül 2023

Üniversiteliye Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde üniversiteyi kazanan gençler gerek kişisel masrafları gerek sosyal ve ders amaçlı giderleriyle zor duruma düşebilmektedir. Bunun için öğrenciler de bir bakıma kendilerine bireysel ihtiyaç kredisi veren bankalar arayışına girmektedir. Ve tabii öğrencilerde haklı olarak üniversiteliye kredi veren bankalar hangileridir sorusuna cevap bulmaya çalışırlar.

Hepimizin bildiği üzere bankalar genellikle gelir belgesi olmayana tüketici veya emlak kredisi kullanma imkanı tanımazlar. Üniversite öğrencilerinin bu durumda ebeveynlerini referans veya kefil göstererek banka şubelerine gidip yetkilileri ikna etme yolunu seçebilirler. Ayrıca İş Bankası üniversite öğrencilerine düşük limitli de olsa Maximum Kart kredi kartına sahip olma fırsatı sunarlar. Ayrıntıları öğrencilere kredi kartı veren bankalar başlıklı makalemizden de okuyabilirsiniz.

Acil durumlar ve ihtiyaçlar için bu tür kredi kartlarının fazlasıyla işlevsel ve yararlı olduğunu söyleyebiliriz. Öğrencilerin her türlü gider ve harcamaları için de genellikle dönem başlarında bankalar eğitim kredisi adı altında ebeveynlerin çekebileceği türden bir tüketici kredisini de müşterilerinin ilgisine sunarlar.

Bu dönemlerde bankaların reklam tanıtım ve kampanyalarını da takip etmeniz de fayda var. Başka bir şehirde üniversiteye gitmek aileler için çok zor olsa da bankalar uygun koşullarda size yardımcı olabilmekte ve ihtiyaçlarınıza cevap verebilmektedir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Kredi Notu Öğrenme SMS 2023

Kredi notu öğrenme, belirli dönemlerde herkesin ihtiyaç duyduğu kullanılabilir kredi limitini öğrenme amacıyla yapılan sorgulamadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir