Pazartesi , 25 Eylül 2023

Ziraat Bankasından Satılık Traktörler

Bilindiği üzere bankaların tüketicilere traktör alımı için finans desteğini taşıt kredisi ve tarım kredileri üzerinden veriyor. Bu anlamda kredisini Ziraat Bankası şubelerinden alın kişilerinde traktör alımında ipotek konulması söz konusu. Bu ipotekler karşılığı traktör sahibi kredi borcunu ödeyemediği ya da ödemediği zaman banka söz konusu aracı satışa konu ediyor ve kredinin ödemesini sağlıyor. Bu anlamda Ziraat Bankasından satılık traktör bulunabilirken piyasadaki fiyatlarına göre çok daha ucuz ve uygun fiyatlara alım söz konusu.

Ziraat Bankasından Nasıl Traktör Alınır?

Ziraat Bankası dijital ortamda geliştirdiği sistem ile elinde bulunan traktör de dahil olmak üzere tüm araçları satışa çıkarıyor. Bu satış işlemi için atmanız gereken bir kaç adım sonrası istediğiniz aracı da uygun şartlarda almış oluyorsunuz. Bu alımı sürekli yaparak ticaret haline getiren kişilerde olduğundan bahsetmek mümkün. Fakat alım için herkesin başvurma hakkı var ve başvuru için ise banka şubesinden başlıyorsunuz. Burada Ziraat Bankasından Satılık Traktör alımı için yapmanız gerekenler sırayla şu şekilde;

  • Ziraat Bankası Araç Satış Sayfasına gidin.
  • Traktörleri inceleyin. Burada traktöre ait teknik bilgiler ve fotoğrafları bulunuyor.
  • Seçtiğiniz traktör için bir Ziraat Bankası Şubesine Gidin.
  • Muhammen Bedelin % 3 oranında teminat tutarını bankaya yatırın.
  • Bankanın sunmuş olduğu araç alım protokolünü imzalayın.
  • Bankadan alacağınız Kullanıcı Adı (TC NO) ve şifre ile sisteme giriş yapın.
  • Almak istediğiniz traktöre teklif verin.
  • İhale süreci sonrası başka teklif veren olmazsa traktör vermiş olduğunuz fiyata sizin oluyor. Eğer ikinci bir teklif çıkarsa burada yine bir teklif verme imkanınız bulunuyor.
  • İhaleyi aldıktan sonra banka şubesine gidin ve teminat tutarından ihalede verdiğiniz tutarı çıkartarak parasını ödeyin.
  • Daha sonra traktörünüzün satış işlemleri ile evraklarınızı tamamladıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yatırdığım Teminatı Geri Alabilir miyim?

İhaleye katılım ile söz konusu Ziraat Bankasından Satılık Traktör alımı yapamazsanız yatırmış olduğunuz teminat tutarı sizlere iade edilir. Eğer ihaleyi kazanmanıza rağmen aracı almak istemezseniz burada yatırmış olduğunuz teminat bankaya gelir olarak kayıt altına alınıyor.

Traktör Alımında Kredi Kullanımı

Burada ihale ile araç almanızda gerekli olan finans desteğini yine şartlarınız uyuyor olması halinde bankadan alacağınız kredi ürünleri ile karşılayabiliyorsunuz. Bu işlem için de ayrıca banka şubenizle görüşmeniz gerekiyor. Ayrıca Ziraat’ten ikinci el araç alan kişiler ayrıca KDV ödemesi yapmıyor. Burada verilen dekont bir anlamda fatura yerine geçiyor.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Kredi Notu Öğrenme SMS 2023

Kredi notu öğrenme, belirli dönemlerde herkesin ihtiyaç duyduğu kullanılabilir kredi limitini öğrenme amacıyla yapılan sorgulamadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir